Pirkti naują ar dėvėtą žemės ūkio techniką?

zemes ukio technikaŠiais laikais ūkininkavimas yra kur kas paprastesnis nei galima pagalvoti. Darbus greičiau ir kokybiškiau atlikti padeda speciali įranga, kuri prieinama tiek dideliems, tiek smulkiems ūkininkams. Pirkti naują žemės ūkio techniką gali toli gražu ne visi, kadangi kaina nėra maža. Daugelis įvertina ir dėvėtos technikos privalumus. Kuri geresnė – atsakyti sunku. Priklausomai nuo to ko Jums reikia – vienur geriau pirkti dėvėtą, kitur naują. Žinoma, nauja atrodo visada geresnis pasirinkimas, tačiau dažniausiai kaina paskatina palyginti kuo daugiau variantų.

Naujos ūkio technikos pirkimas

Pirkti naują žemės ūkio techniką dažniausiai sau leidžia tik jau patyrę ūkininkai, kurie turi reikiamą kiekį investicijų. Kaina – didelė. Žinoma, per kelerius metus viskas atsiperka, tačiau reikalinga pradinė investicija. Reikia nepamiršti, kad Europos Sąjunga suteikia paramą jauniesiems ūkininkams, tad siūlome pasidomėti ir būtinai pretenduoti.

Gavus pinigų sumą reikia ieškoti darbus greitinančios ir lengvinančios technikos.

  • Pirkdami naują techniką tiksliai žinote, ką gausite. Nei viena žemės ūkio technikos gamintoja arba tiekėja negali sau leisti meluoti klientams, kadangi išleidžiamos milijoninės sumos vienam prietaisui. Tiksliai aprašyti parametrai bus tokie, kokie nurodyti. Galima drąsiai sakyti, kad pirkdami naują techniką neperkate katės maiše. Perkate katę ir imate ją tiesiai į rankas.
  • Naujai technikai visada suteikiama garantija, kuri dažnai siekia net 10-ies metų laikotarpį. Jeigu naudojant įrangą jai kas nors atsitiks – galite būti ramus. Tiekėjas įsipareigoją ją sutvarkyti visiškai nemokamai. Kuo ilgesnė garantiją – tuo labiau pirkti pas konkrečius pirkėjus verta.
  • Šiuo metu virtuali prekybos tapo viena iš pagrindinių, tad negaiškite savo laiko važiuodami į konkrečias prekybos vietas, kai su gaminiais galite susipažinti internete. Palyginkite parduodamos technikos gamintojus, tuo pačiu įrangos charakteristiką ir kuomet pasirinkote – nuvykite į prekybos vietą apžiūrėti gyvai.

Dėvėtos ūkio technikos pirkimas

Greta naujos žemės ūkio technikos minima ir dėvėta, kuri perkama taip pat dažnai kaip ir nauja. Dėvėtą įrangą dažniausiai pasirenka pradedantieji ūkininkai, kurie neturi labai didelių investicijų naujo kombaino pirkimui. Dėvėta technika tikrai nėra būtinai blogesnė. Paprasčiausiai pirkdami jūs kiek labiau rizikuojate, kadangi nežinote ką gausite. Vienu atveju galite laimėti, kitu – pralaimėti.

  • Dėvėta technika yra kur kas pigesnė.
  • Dėvėtą techniką yra naudojamą jau tam tikro laiko tarpą, tad jeigu pardavėjas bus sąžiningas – detaliai informuos apie galimybes.
  • Jeigu suges jau metus skaičiuojanti technika – ne taip baisu. Natūralu, kad teks investuoti į jos taisymas, tačiau juk ir pati įranga kur kas pigesnė.

Išvados

Sunku atsakyti, kuris pasirinkimas yra geresnis. Žinoma, jeigu leidžia galimybės – būtinai pirkite naują techniką. Jeigu pinigų nėra, tokiu atveju dėvėta taip pat nėra labai bloga. Svarbiausia įvertinti kuo daugiau veiksnių, kad būtumėte tikras, jog įsigyta technika puikiai tiks, ilgai tarnaus ir kokybiškai atliks jai paskirtus darbus.

Pirkite tik patikimų gamintojų įrangą, kuria džiaugiasi ne tik lietuviai, tačiau ir didelė dalis pasaulio. Taip pavyks būti sėkmingu ūkininku.