Medis nuo seno buvo labiausiai lietuvių naudojama žaliava, o laiptai šiandien reikalingi kone kiekvienam pastatui. Tad, belieka tik pridurti, jog toks objektas, kaip mediniai laiptai daugeliui turėtų būti  ypač puikiai pažįstamas. Vis dėlto, jei vertintume, kokius įsitikinimus apie šį gaminį ypač dažnai tenka išgirsti, galbūt, pradėtume manyti, jog klystame, kadangi klaidingų įsitikinimų iš tiesų netrūksta. Tad būtinai su jais susipažinkite.

Mediniai laiptai  ir iš kitos žaliavos (metalo ar stiklo) pagaminti turėklai atrodo neskoningai

Tai – vienas ypač plačiai paplitusių klaidingų įsitikinimų. Belieka tik pabrėžti, kad taip tikrai nėra – mediniai laiptai puikiai atrodo su stikliniais ar metaliniais turėklais. Taigi, belieka tik nuspręsti, iš ko pagamintus turėklus pasirinksite. Tiesa, verta akcentuoti ir tai, kad, jei namuose norite išlaikyti stiliaus harmoniją, tai reikėtų rinktis medinius laiptus su mediniais turėklais, tačiau metaliniai ar stikliniai turėklai taip pat yra puikus pasirinkimas – jie suteiks įvairovės jūsų būstui. 

Mediniai laiptai yra mažiau patvarūs nei metaliniai

Tai – dar vienas mitas. Iš tiesų, mediniai laiptai gali tarnauti lygiai taip pat ilgai kaip ir metaliniai, tačiau, žinoma, reikia užtikrinti tinkamą priežiūrą.

Mediniai laiptai – slidūs, tad jais naudoti nėra saugu

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad šiuo aspektu mediniai laiptai nei kiek nesiskiria nuo metalinių. Tad ir vieni, ir kiti, yra vienodai saugūs. 

Medinių laiptų gamyba, lyginant su kitų rūšių laiptų gamyba, trunka ilgiausiai

Tai – dar vienas klaidingas įsitikinimas. Iš tiesų laiptų gamybos trukmė priklauso nuo įvairių veiksnių, tačiau žaliavos rūšis tam neturi įtakos. 

Mediniai laiptai, lyginant su kitų rūšių laiptais, kainuoja daugiausiai

Kalbant apie laiptų kainą, kaip ir apie trukmę, verta akcentuoti, kad ji priklauso nuo kitų veiksnių, tačiau žaliava tam įtakos neturi.

Taigi,  kaip matyti, nors mediniai laiptai turėtų būti visiems puikiai pažįstamas objektas, iš tiesų jis yra neatsiejamas nuo daugybės klaidingų įsitikinimų. Pastarieji, kaip rodo praktika, neretai tampa priežastimi, dėl kurios priimami neteisingi sprendimai. Belieka tik tikėtis, kad susipažinę su šiais įsitikinimais, nuo šiol galėsite priimti tik pačius teisingiausius sprendimus. To jums ir linkime.