Daugelis žmonių tikrai girdėję apie šią medžiagą, tuo labiau, kad dabar rinkoje yra daugybė jos turinčių papildų. Ir nors jie gausiai reklamuojami, tačiau tikrai ne kiekvienas žino, kodėl ši riebioji rūgštis tokia svarbi ir ką lemia jos trūkumas. Būtent nuo to ir reikėtų pradėti. Tuo labiau, kad trūkumo indikatoriai nėra labai ryškūs ir daugelis žmonių juos paprasčiausiai ignoruoja. Tačiau suprastėjusi koncentracija, atmintis arba ne tokia skaisti oda gali reikšti, jog organizmui trūksta būtent šios medžiagos. Tą taip pat gali išduoti ir nuotaikų svyravimai, padidėjęs cholesterolio kiekis bei aukštas kraujospūdis. Todėl tikrai ne visuomet reikia ieškoti rimtesnių ligų, o dar blogiau, jeigu šie organizmo ženklai yra ignoruojami. Ši rūgštis taip pat svarbi dar ir todėl, kad organizmas pats jos pasigaminti negali, todėl reikiamą jos kiekį būtina gauti su maistu. Ir tik reto mityba yra tokia visavertė bei subalansuota, kad pavyktų tą padaryti. Tad net ir gaunant šios medžiagos natūraliai neretai jos kiekis organizme būna per mažas.

Ar didelė papildų omega 3 kaina?

Jų galima rasti pačių įvairiausių tiek savo sudėtimi, tiek gamintoju, tiek ir kaina. Kuri lyginant įvairius variantus gali skirtis netgi ne vieną kartą. Tačiau nereikėtų galvoti, jog brangesnis gaminys bus kažkuo geresnis, kadangi praktiškai visų jų pagrindinė sudedamoji dalis yra ta pati. Aišku, kai kuriuose galima rasti ir kažkokių papildomų medžiagų, tačiau jų poreikis jau turėtų būti vertinamas individualiai. O pats universaliausias variantas kainos ir kokybės santykiu būtų omega 3 500mg, kur vienoje kapsulėje yra optimalius kiekis šios nepakeičiamos rūgšties. Ir praktiškai visais atvejais pakuotės kainuos ne daugiau, negu keliolika Eurų. Todėl išlaidos šiam produktui tikrai nebus didelės. Ypač vertinant tai, kiek tektų išleisti maisto produktas, norint, kad natūraliai pavyktų gauti reikiama kiekį šios medžiagos. Ir prie to dar reikėtų pridėti laiko bei kitas sąnaudos, kurios būtų neišvengiamos ruošiant specialius patiekalus ir maitinantis pagal griežtą tvarkaraštį. Kam skirti laiko dauguma tikrai nenori ir neretai netgi negali.

Omega 3 nauda, kokia ji?

Labai dažnai kalbama apie šios medžiagos svarbą kiekvieno organizmui, tačiau ne visuomet galima sužinoti, kokią realią naudą ji gali suteikti. Ir ji svarbi nepriklausomai nuo žmogaus amžiaus. Kadangi omega 3 yra be galo svarbi smegenims bei visai nervinei sistemai, taip pat regėjimui. Ji taip pat prisideda ir prie imuniteto stiprinimo. Be to, nuo jos priklauso kraujagyslių elastingumas, kas leidžia netgi išvengti įvairių širdies ligų. Taigi, ji dalyvauja daugybėje skirtingų organizme vykstančių procesų ir juose yra nepamainoma. Tačiau dar svarbu žinoti, jog ji nėra vienintelė, todėl neretai įvardijamas visas komplektas omega 3 6 9 riebiųjų rūgščių. Aišku, visos jos kažkiek skiriasi. Pavyzdžiui, 9 gali būti ir natūraliai sintetinama žmogaus organizme, kai tuo tarpu likusios gaunamos tik su maistu. Būtent todėl jos yra vertinamos kaip ypatingai svarbios. Ir jų nauda organizmui yra milžiniška.

https://www.gudruciovaistine.lt/70-maisto-papildai