Naujas televizorius namuose. Kokį rinktis?

naujas televizoriusTelevizorių rinkoje pasirinkimų dabar yra kaip niekada daug, kadangi naujos technologijos leidžia gaminti kokybiškesnius ir pigesnius televizorius. Pirkėjai dažnai pasimeta dėl tokio pasiūlos gausumo – naujos akcijos prekybos centruose yra skelbiamos kiekvieną savaitgalį, o štai elektroninėse parduotuvėse galite nuolat rasti naujausių televizorių su nuolaida. Taigi, susidaro toks įspūdis, kad sunkiau yra išsirinkti tinkamiausią pagal poreikius televizorių, negu kad rasti gerą akciją arba nuolaidą. Mes pamėginsime jums paaiškinti, kuo šiuolaikiniai televizoriai skiriasi vienas nuo kito.

LCD televizoriai
LCD modeliai išsiskiria tuo, jog gali puikiai rodyti ir tose vietose, kur patenka nemažai saulės spindulių. Pats LCD ekranas yra matinis, tad skystieji kristalai neatspindės šviesos kaip senosios technologijos televizoriai. Dar vienas puikus dalykas – su tokiais televizoriais gerai dera ir statiški vaizdai, tad jeigu ieškote televizoriaus, prie kurio galėtumėte dažnai jungti kompiuterį, tai turbūt yra pats geriausias pasirinkimas. Negana to, daugelis specialistų teigia, kad LCD ekranas labai mažai vargina akis. Šiek tiek papasakosime apie technologiją – iš dviejų pusių yra suspausti kristalai, kurie gale apšviečiami specialiomis lemputėmis. Aišku, technologija jums daug nepasako, nebent esate inžinierius, tačiau buitinės technikos ekspertai teigia, kad dėl tokios technologijos LCD televizoriai gyvuoja tikrai ilgai. Tiesa, yra vienas minusas – jeigu jums reikia labai plataus TV, tuomet LCD nebus tinkamas pasirinkimas, kadangi retai kada rasite itin plačios įstrižainės ekraną. Dažniausiai tai bus televizoriai iki 32 colių įstrižainės. Visgi, LCD jus gali pradžiuginti aukšta kokybe nedidelėje įstrižainėje, kurios nerasite kitur.

LED televizoriai
Iš esmės, šie buitiniai prietaisai yra gana panašūs į LCD, tačiau turi keletą išskirtinių bruožų. Visų pirma, jeigu LCD ekranuose yra naudojamos specialios lemputės apšvietimui palaikyti, tai LED išsiskiria tuo, jog gale naudojamos LED lemputės.  Kaip žinia, LED lemputes dabar daug kas sieja su elektros energijos taupymu, tad ir čia tai yra tiesa – LED televizoriai leis jums sutaupyti daug elektros, kadangi LED apšvietimas yra turbūt pats pigiausias ir tikrą revoliuciją kadaise sukėlęs išradimas. Dar vienas dalykas, kodėl daugelis vartotojų renkasi būtent tokius televizorius – jie yra patys ploniausi. Negana to, yra dviejų skirtingų rūšių LED TV – pilno apšvietimo ir dalinio (Edge LED). Skirtumas toks, kad pilnas LED gali turėti geresnę ekrano raišką, tačiau pats korpusas bus storesnis nei EDGE LED. Nepaisant to, EDGE LED dažnai turi geresnį spalvų kontrastą, o daugelis vartotojų itin mėgsta tokios technologijos televizorius dėl kompaktiškumo.

Plazminiai televizoriai
Tai visiškai kitokia technologija pagaminti įrenginiai, kurių viduje yra matrica ir dujų mišinys, kuris sukuria įvairių spalvų derinį. Pagrindiniai tokio TV privalumai yra tokie, kad jis turi geresnį reakcijos laiką, kas gali aiškiai pasirodyti žiūrint įnirtingą veiksmo filmą. Daugelis ekspertų vertina plazminius TV kaip turinčius geresnį kontrastą nei LCD arba LED. Negana to, plazminis televizorius patogus žiūrint ir aštriais kampais. Visgi, ir čia yra minusų: toks televizorius ne itin gerai atrodys saulės apsuptoje vietoje, ilgainiui esant statiniam vaizdui taškai bus „išdegę“ ir kurį laiką matysis perjungus televizorių. Negana to, šie įrenginiai ima gana nemažai elektros energijos.
Tikimės, kad mūsų trumpa apžvalga padės jums išsirinkti tinkamiausią televizorių pagal savo poreikius.