Lego konstruktorių žavesys

Lego konstruktoriaiLaikas bėga. Bet kai kurie dalykai lieka taip pat ar net labiau vertinami nei anksčiau. Lego konstruktoriai yra puikus ilgaamžiškumo pavyzdys.

Vaikus domina tik tai, kas yra kompiuterio ar telefono ekrane? Išmaniosios technologijos mažina įprastų žaislų poreikį? Ne, situacija kiek kitokia, ir tai, kiek vaikų nori būtent Lego konstruktorių, paneigia visus mitus apie žaislų svarbos mažėjimą.

Ko reikia, kad žaislas vaikui patiktų? Galbūt daiktas turi būti kaip nors gražiai įteiktas? O gal vaikas turėtų jį pats išsirinkti? Gražus įteikimas gal ir nepamaišytų, atsiklausti vaiko nuomonės irgi verta, bet sudominimo priežasčių laurai tenka ir patiems žaislams bei jų gamintojams. Kuo vaikus sužavi Lego konstruktoriai ir kodėl žaislas, kuris sukurtas prieš keliasdešimt metų, yra mėgstamas šiuolaikinių vaikų?

Pirmiausia galima daryti prielaidą, kad Lego sėkmės paslaptis yra platus produktų spektras. Jei būtų siūlomas vieno tipo konstruktorius, apie populiarumą greičiausiai nekalbėtume. O štai dabar konstruoti gali tiek berniukai, tiek mergaitės, skirtingų sričių ir nevienodo dydžio objektus.

Kita Lego konstruktorių sėkmės priežastis galėtų būti pats pobūdis. Juk gatavas žaislas gali greitai pabosti, o šiuo atveju jį dar reikia sudėti. Vaikui tenka užduotis, jis stengiasi iš detalių išgauti visumą. Atrandamas įdomus užsiėmimas.

Lego konstruktoriai intriguoja ir dėl to, kad tai tarsi savitas pasaulis. Pavyzdžiui, sukonstruojama žaisminga kepyklėlė – aplinka, ties kurią vėliau gali rutulioti vaikų žaidimo veiksmas.

Lego patinka ir tėvams. Kodėl? Todėl, kad plati pasiūla leidžia išrinkti finansiniu požiūriu draugišką variantą. Jei šiuo metu nėra galimybių pirkti brangaus konstruktoriaus, tikėtina, kad pavyks atrasti pigesnę alternatyvą. Tačiau ne tik finansiniai reikalai skatina eiti prie parduotuvėje esančios Lego lentynos. Tuomet kas dar? Ogi džiaugsmas. Džiaugsmas, kad vaikas turi užsiėmimą, kad jis ugdo savo gebėjimus, lavina fantaziją.

Ką tik paminėti dalykai (gebėjimų ugdymas, fantazijos lavinimas) – labai svarbūs kalbant apie konstruktorius. Juk norint, kad kepyklėlė ar automobilis iš kaladėlių būtų sudėtas, reikia pasistengti. Nepridėsi bet ko prie bet ko… Beje, net ir tada, kai turimos vadinamosios klasikinės kaladėlės, reikia išlaisvinti fantaziją. Tačiau vaikai sumąsto, ką galima pastatyti iš kaladėlių, ant kurių pakuotės nenurodyta, koks turėtų būti rezultatas.

Pelnytai tie Lego konstruktoriai karaliauja žaislų paklausos viršūnėse. Juk tai galvosūkis, kurį išnarplioti labai įdomu. Malonus ir tikslo siekimas. Kaladėlė po kaladėlės kūrinys tampa vis pilnesnis.

Jei kaip tik ruošiatės pirkti Lego, vadovaukitės ant pakuotės nurodytomis amžiaus grupėmis. Nes tai tikslinga rekomendacija, kam žaislas skirtas. Kuo mažesnės detalės, tuo vyresnei auditorijai jis sukurtas. Tinkamai parinktas Lego suteikia puikių emocijų. Ir tai įrodo, kad ne tik kompiuteriniai žaidimai pritraukia šiuolaikinius vaikus. Tradicijos šiuo atveju laimi.