nutukimo gydymasAtsiradus nutukimo problemai, galite susirgti įvairiomis ligomis. Tuomet jums jau dabar būtina keisti savo gyvenimo būdą, pradeda nuo mitybos balansavimo ir fizine veikla. Sveikos mitybos piramidė iš esmės gali pakeisti jūsų svorį, tačiau viskas nueis per niek, jeigu nebus atsžvelgiama į kitus niuansus. Ekspertai pabrėžia, kad nutukimą gydyti geriausia yra tinkamai sustygavus mitybą bei užsiimant aktyvia fizine veikla. Aišku, viskas turi būti tinkamai subalansuota ir jokiu būdu negalima imtis kardinalių ir žalingų permainų. Jeigu norite numesto svorio ir pagerinti savo savijautą, turite suprasti, kad tai yra laiko ir kryptingo darbo reikalaujantis darbas.

Mitybą subalansuoti galite patys arba galite kreiptis į specialistus. Jie gali geriau parinkti dietos planą, kurios liks tik laikytis pagal nubraižytus reikalavimų. Tačiau, jeigu norite viską atlikti patys, tuomet internete ieškokite specialių portalų, kuriuose patarimus dalina nutukimą sumažinti gebantys specialistai. Lietuvoje yra daug specialių portalų, kurie skirti tiek metantiems svorį, tiek ir norintiems jo priaugti.

Jeigu svorį bandysite mesti pasitelkiant tik subalansuotą mitybą, tuomet jūsų dieta atrodys vienaip. Tačiau, jeigu po kurio laiko prijungsite ir aktyvią fizinę veiklą, tuomet jūsų mityba turės būti koreguojama vėl. Kodė? Trumpai tariant, kai neužsiimate jokia aktyvia fizine veikla, jums bus reikalingas vienas energijos (kalorijų) kiekis. Kai užsiimsite sportu, jums jau bus reikalingas didesnis kalorijų kiekis, nes priešingu atveju galite organizmui sukelti neigiamų pasekmių, galite pasigauti papildomą ligą ir t.t.

Mityba ir sportas turi būti suderinti, nes kitaip sveikata ne tik nepagerės, bet dar ir pablogės. Nutukimo gydymas yra gana daug laiko reikalaujantis procesas ir tikrai per dieną niekas nepsikeis. Derinant sportą su mityba, svarbu, jog jūsų kūnas visada gautų reikalingų kalorijų kiekių aišku nei didesnė, nei mažesnė. Tad, jeigu turite nutukimo problemą, būtinai kreikitės į specialistus.

Daugiau informacijos apie sveikos mitybos piramidę: dietoscentras.lt.