Nemaža dalis sporto šakų yra propaguojama būtent lauke. Kadangi tokiu atveju nereikia specialų patalpų jomis užsiimti ir taip sportas tampa prieinamesnis didesnei daliai žmonių. Tačiau danga vis tiek turi atitikti konkretaus sporto reikalavimus. Be to, jai tenka papildomas išbandymas, tai nepalankios aplinkos sąlygos. Todėl papildomai ji turi būti pakankamai atspari tiek drėgmei, tiek ir temperatūrų pokyčiams bei saulės spinduliams. Dėl šių priežasčių tie patys sprendimai, kurie taikomi uždarose patalpose, laiku jau netinka. Žinoma, atrasti aplinkos sąlygoms atsparų variantą nėra labai sudėtinga. Tačiau tuo pačiu metu reikia išlaikyti ir atitinkamas savybes, kurių reikia konkrečiam sportui užsiimti. Viena iš svarbiausių būtų kietumas, ypač ten, kur naudojami kažkokie papildomi įrankiai, pavyzdžiui, visiems puikiai pažįstamas krepšinio kamuolys.

Lauko sporto aikštelių danga savo kieme – įmanomas variantas

Tikrai ne vienas žmogus pagalvoja arba bent jau pasvajoja apie tokį variantą. Kuris galėtų leisti užsiimti mėgstamu sportu tiesiog savo kieme. O kai kurie ir įsirengia tokias aikšteles. Žinoma, dalis jų būna padaryta pakankamai primityviai, tačiau galima rasti ir profesionalesnių variantų. Būtent pastarieji neretai siejami su gana nemažomis išlaidomis. Žinoma, tai nebus visai pigus variantas, tačiau lauko sporto aikštelių danga kaina tikrai ne visuomet bus tokia jau didelė. Aišku, viskas priklauso dar nuo konkretaus sporto ir įsirengti profesionalų teniso kortą prireiks nemažai investicijų. Tačiau norint turėtų vietą pažaisti krepšinį arba tinklinį tikrai nereikės tokios didelės sumos. Ypač jeigu sklypas yra pakankamai lygus. Kas svarbu praktiškai bet kokiai sporto šakai. Tokiu atveju reikės tik dangos ir inventoriaus. Be to, toks variantas yra pakankamai ilgaamžiškas, todėl tai būtų savotiška investicija į ateitį, kuri galėtų džiuginti tikrai ne vienerius metus.

Kuo ypatinga šiuolaikinio stadiono danga

Dar pakankamai neseniai dauguma gyventojams prieinamų stadionų buvo iškloti paprasčiausiu asfaltu, o jų viduryje augo žolė. Tačiau toks variantas sportui nėra pats tinkamiausias. Ir nors asfaltas pakankamai atsparus aplinkos sąlygoms, tačiau jis pernelyg kietas, kad ant jo būtų galima sportuoti. Aišku, tą daryti įmanoma, tačiau tuomet tenka labai didelė apkrova sąnariams, kas sukelia jų dilimą. Be to, padidėja traumų rizika, kadangi sukibimas nėra pats geriausias. Todėl šiais laikais naudojamos visai kitos medžiagos, kurios pasižymi geresnėmis savybėmis. Tokia lauko sportinė danga dažniausiai susideda iš specialaus gumos mišinio. Kuris tuo pačiu metu yra atsparus aplinkos sąlygoms ir pakankamai minkštas. Be to, jo paviršius yra nelygus, kas užtikrina maksimalų sukibimą intensyviai sportuojant, o ypač bėgiojant.

Ar gali lauko grindų danga būti ilgaamžiška?

Viskas labai priklauso nuo konkretaus varianto ir jo priežiūros. Nors kai kurios medžiagos to ir nereikalauja. Bet, pavyzdžiui, natūralus medis turi būti periodiškai impregnuojamas arba padengiamas specialiomis medžiagomis, kurios jį apsaugotų nuo drėgmės. O tuo tarpu guminės sportui skirtos dangos gali tarnauti pakankamai ilgą laiką ir be jokios papildomos priežiūros. Taigi, ilgaamžių variantų tikrai galima rasti, tereikia juos pasirinkti pagal asmeninius poreikius.

https://www.dangucentras.lt/vidaus-ir-lauko-sportines-dangos/