Neretai visų šios sistemos komponentų pamatyti neįmanoma, kadangi interjere matosi tik vėdinimo grotelės. O ir į jas daugelis nelabai atkreipia dėmesį. Kadangi svarbiausia, jog ši sistema sėkmingai atliktų savo funkcija ir tikrai nedaugeliui įdomu gilintis į jos veikimo principą. O iš tikrųjų jį sudaro sudėtingas ir tarpusavyje su visomis patalpomis susijungiantis tinklas. Kurio neatsiejama dalimi tampa kiekvienas net ir mažiausias komponentas. Tuo puikiai galima įsitikinti, jeigu prireikia patiems arba savo namuose planuoti bei įrenginėti tokią sistemą. Tuomet tenka ne tik pasirūpinti jos funkcionavimu tačiau ir tuo, kaip paslėpti sudėtines dalis po apdaila, kad jos nebūtų matomos. Žinoma, komercinėse patalpose ne visuomet tai yra daroma, kadangi ten lubos būna pakankamai aukštos ir į jas pakelia akis tikrai ne kiekvienas.

Kokius pranašumus turi lankstūs ortakiai?

Aišku, oras jais judėti gali vienodai gerai nepriklausomai nuo jungčių tipo, jeigu viskas yra atlikta bei sumontuota teisingai. Tačiau būtent montavimo darbams gali būti labai svarbus šis aspektas. Kadangi lankstumas leidžia lengvai gaminį pritaikyti ir kažkiek keisti jo formą priklausomai nuo situacijos. O tai palengvina visus darbus. Nes nėra būtina galvoti apie papildomas jungtis atsiradus poreikiui kažkiek pakreipti šį produktą. Tai leidžia kartu ir sutaupyti, kadangi nėra būtina pirkti papildomus komponentus bei jungtis. Ir tokie ortakiai gali būti sėkmingai išvedžiojami nepriklausomai nuo patalpų išplanavimų negalvojant ir neieškant sudėtingesnių sprendimų.

Metalas ar plastikas, kas geriau vėdinimo sistemai?

Praktikoje naudojami tiek vieni, tiek ir kiti variantai. Tiesa, jų pasirinkimas neretai priklauso nuo konkrečios situacijos. Tą puikiai įrodo ir cinkuoti ortakiai, kurie dažniausiai yra naudojami didesnėse patalpose. Tai gali būti ir prekybos centrai, ir sandėliai, ir kažkokios gamyklinės patalpos. Kurios nėra suskirstytos į atskiras erdves ir reikia užtikrinti vieno didelio ploto vėdinimą. Ir būtent metaliniai gaminiai tą gali padaryti geriau, kadangi jie gali būti labai įvairaus dydžio bei atitikti didelį oro srauto poreikį. Bet plastikiniai ortakiai turi jiems būdingų teigiamų savybių, dėl kurių naudojami ne ką rečiau. Viena iš jų yra garsas. Kadangi tokios vėdinimo sistemos darbas bus girdimas žymiai mažiau. Nes plastikas kaip medžiaga neperduoda taip gerai garsų. Kas yra pakankamai didelis privalumas. Taip pat tokie gaminiai gali būti pakankamai lankstūs, o tai gerokai palengvina montavimo darbus. Taigi, abu variantai turi savo pliusų ir tik nuo konkretaus atvejo priklauso, kurį iš jų geriau pasirinkti.

Ar didelė ortakiai kaina?

Šiaip pats gaminys nėra labai brangus, tačiau jeigu reikia gana didelio jo kieko, tai ir suma gali susidaryti gana nemaža. Tačiau dažnai ji priskaičiuojama prie bendros vėdinimo sistemos kainos. O joje sudaro tik nedidelę dalį, kadangi pats įrenginys kainuoja daug brangiau. Taip pat prie to gali prisidėti ir montavimo darbai, kurie kartais taip pat gali būti nepigūs. Ypač jeigu reikia ieškoti sudėtingesnių sprendimų. Galiausiai ir pačio produkto pasirinkimas lemią jo kainą. Kadangi rinkoje yra pakankamai įvairių gaminių.